Historie
Hoe het allemaal begon
In 1937 verhuisde de Rotterdamsche Manège van de Tuindersstraat naar de Kralinger Hout waar ze de beschikking kreeg over een manege met veel buitenterrein. In dat jaar werd voor het eerst een tweedaags concours georganiseerd met deelnemers uit heel Nederland. Ook in 1939 en 1940 organiseerde de Rotterdamsche Manège concoursen en na de tweede wereldoorlog kreeg dit een vervolg. In 1947 werd een aantal Belgen uitgenodigd mee te doen. In 1948 was werkelijk van een internationaal concours sprake. De grote initiatiefnemer hiertoe was de heer Job Dura, destijds voorzitter van de Sociëteit gevestigd in de Rotterdamsche Manège 'De Jockeyclub', die de directeur van de Rotterdamsche Manège, de heer Ad Klebe, overhaalde om dit met hem en anderen van de grond te krijgen. Inmiddels is het zilveren, het gouden en het diamanten jubileumen van het Concours Hippique International Officiel gevierd. In het kader hiervan zijn ook drie boeken gepubliceerd die verslag doen van alle jaren CHIO en waarbij het laatste boek ook vooral vooruitblikt naar de toekomst.
Ruiters van het eerste uur
Vroeger waren het vooral militairen en leden van vermogende families die als ruiter of amazone aan de wedstrijden deelnamen. Alhoewel dit in de loop der jaren gelukkig, veranderd is, scharen zij zich nog altijd onder de deelnemers. Als eerste Nederlander won Harry Wouters van den Oudenweijer met het paard Abadan in 1969 de Grote Prijs. Op de foto worden paard en ruiter gefeliciteerd door Burgemeester Thomassen van Rotterdam. Pas in 1988 lukte het de toen nog onbekende Jos Lansink om op Felix eenzelfde prestatie neer te zetten. Een andere publieksfavoriet is Anky van Grunsven. Zij heeft op het CHIO meer dressuurprijzen gewonnen dan ieder andere landgenoot en reed in 2006 op de gloednieuwe All Weather bodem van het CHIO een wereldrecord in de Grand Prix.
Koninklijke betrokkenheid
Prins Bernhard heeft de eerste 10 concoursen als ruiter meegemaakt. Ter ere daarvan ontving hij in 1957 uit handen van de heer Dura een bokaal met de historische woorden: "In deze vaas staan de namen van alle paarden gegraveerd, waarmee u in Rotterdam deelnam, ook de paarden waarmee u bent gevallen...". De dochters van de Prins hebben zijn belangstelling voor de paardensport duidelijk overgenomen. Zo won Prinses Beatrix in 1957 het kampioenschap Jachtpaarden op Foxtrot. Tegenwoordig behoort de koninklijke familie vooral tot de kring van vaste bezoekers van het evenement.
Hier ziet u Prins Bernhard op het paard Agenda.